Koronavirus

ŽIVĚ: Na tři týdny potřebujeme maximálně omezit mobilitu obyvatelstva, řekl Babiš. Karanténa bude nově 14 dnů

Podle premiéra Andreje Babiše potřebujeme na tři týdny maximálně omezit mobilitu obyvatelstva a minimalizovat kontakty. Podrobnosti neuvedl. Představitele opozice pozval na pátek ráno k dalšímu jednání o nouzovém stavu, kde jim chce opatření představit.

V následujících třech týdnech je v Česku podle Babiše nutné co nejvíc omezit mobilitu lidí a kontakty mezi nimi. Nouzový stav je k tomu potřeba.

Podle dosavadních informací ze středečního jednání členů vlády s opozicí, odboráři a zaměstnavateli by se mohly v Česku uzavřít mateřské školy. Dál by fungovala jen zařízení pro děti zdravotníků a pracovníků záchranného systému. Do škol by měli přestat chodit také žáci prvních a druhých tříd základních škol. Kabinet zvažuje také omezení pohybu mezi kraji či do určité vzdálenosti od bydliště. Zavřít by mohly také některé obchody, které dosud měly otevřeno.

Jednou ze skloňovaných variant je i tvrdý lockdown s uzavřením velkých podniků. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček však v rozhovoru pro Radiožurnál tuto variantu vyvrátil. Zároveň přiznal, že se kabinet nechystá podat demisi. Ta by prý jen způsobila větší zmatek. „Netvrdím, že nejsou určití lidé, kteří ale nejsou ve vládě, kteří by i s těmito návrhy přicházeli. Ale toto ve hře není,“ okomentoval Havlíček pro Radiožurnál možnost tvrdého lockdownu s uzavřením firem.

Zdroj: lidovky.cz, čtk

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button