Koronavirus

Žena si myslela, že má koronavirus. Ve skutečnosti čekala trojčata!

Mladá žena z Itálie byla přesvědčená, že za jejími zdravotními problémy stojí covid-19. Od lékaře sice odešla s pozitivním testem, jenomže těhotenským. Během vyšetření se zjistilo, že čeká jednovaječná trojčata. Stává se to v jenom ze 30 milionů případů.

Vittoria z Itálie vůbec netušila, že je těhotná. Natož s jednovaječnými trojčaty. Něco takového se poštěstí jedné z 30 milionů žen. Její přesvědčení, že se nakazila koronavirem, test spolehlivě vyvrátil. Od lékaře tak odcházela s nadšením.

Trojčata se narodila už loni v listopadu, nevšední příběh ale do italských médií pronikl až teď, píše portál Newsweek. Vittoria v sedmém měsíci porodila holčičky Marisol, Clarissu a Ginevru. Vážily pouze něco málo přes kilogram, takže musely zůstat téměř šest týdnů v inkubátoru. Novorozenci běžně váží od dvou do pěti kilogramů.

Počet členů rodiny Vittorie a jejího partnera Maria se doslova přes noc zdvojnásobil. Trojčata mají staršího, tříletého brášku Pierfrancesca. A protože jsou holčičky vážně téměř identické, jejich teta musela vyrobit barevné náramky, aby je všichni příbuzní dokázali rozpoznat.

Stejnou vzácnou zkušenost jako mladá Italka má Katie Crawová z Velké Británie, které se jednovaječná trojčata, synové Tommy, Joshua a Eddie, narodila loni v únoru. V roce 2018 se narodili identičtí synové Ron, Elkanah a Abishai Nicole Chogeové z amerického Texasu.

Zdroj: Tn.cz, foto: Getty images

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button