Koronavirus

Zdokumentovali ilegální vjezd na území Trutnovska. Policie je dle videa vypátrala

Trojice mužů je podle policie podezřelá z ilegálního vjezdu na Trutnovsko v době, kdy byl okres kvůli velkému šíření epidemie covidu-19 v uzávěře. Trojici policie vypátrala podle videonahrávky průjezdu policejními kontrolami, kterou si muži natočili mobilním telefonem a pak dali na sociální sítě, řekla v pátek mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Uzávěra Trutnovska platila od 12. do 28. února.

Muži při vjezdu na Trutnovsko i při výjezdu z okresu použili smyšlená zdůvodnění své cesty. „Na dotazy policistů odpovídali opakovaně přesvědčivě, policisté neměli důvod jim nevěřit. Po projetí oběma stanovišti policie osazenstvo vozu neskrývalo radost nad tím, jak na policisty vyzrálo,“ uvedla mluvčí.

Po získání nahrávky policie muže vypátrala. „Nyní čelí podezření ze spáchání přestupku, neboť nestrpěli omezení vyplývající z příslušného krizového opatření,“ uvedla mluvčí. Jejich prohřešek podle ní bude řešit příslušný správní orgán.

Policie při uzávěře okresu Trutnov zřídila na silnicích 36 kontrolních stanovišť. Za dobu kontrol odepřeli policisté vjezd na Trutnovsko či výjezd z něj přibližně 5000 vozidlům.

Nyní v celé zemi od pondělí 1. března lidé nesmí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města. Omezení mají platit do 21. března.

Zdroj: Lidovky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button