Koronavirus

Za sportem a do přírody můžou lidé po celém okrese

Vláda ve čtvrtek rozhodla o částečném uvolnění pandemických opatření. Nově se bude moci za sportem a za přírodou cestovat po celém okrese. Dosud to bylo možné pouze v katastru obce.

„Situace v nemocnicích je stále kritická. Klesl ale počet nových případů. Nově se tak bude možné za přírodou či sportování pohybovat po celém okrese,” uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Mezi okresy ale omezení pohybu bude stále platit. „Čím více budeme nyní opatření dodržovat, tím budou kratší,” řekl ministr.

Vláda také mírně uvolnila další restrikce. Lidé, kteří sportují, mohou nově odložit roušku i v zastavěném území. Kritizované nařízení, které dávalo výjimku pouze profesionálním sportovcům, tak vláda zrušila.

Nově také mohou lidé cestovat na návštěvu do sociálních ústavů za dětmi bez omezení hranicemi okresů. Návštěvy, které už absolvovali očkování proti covidu, také nově do nemocnice mohou bez podstoupení testu.

Aktuálně počty nově nakažených mírně klesají. Například ve středu přibylo 11 928 nově nakažených koronavirem. Ve srovnání s minulou středou je to pokles o 2600 případů. Hospitalizovaných je aktuálně téměř 9 tisíc lidí.

Zdroj: novinky.cz, čtk

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button