Koronavirus

Vltavu zaplnily lodě s transparenty. Otevřete školy, žádají kantoři vládu

Z pražského Dvořákova nábřeží v neděli krátce po půl třetí vyplulo několik parníků. Sešli se na nich kantoři, a to nejen kvůli oslavě Dne učitelů, ale také proto, aby dali najevo, že chtějí normální výuku na školách.

„My plán máme, školu dáme.“ Pod tímto heslem vyrazilo osm lodí z Dvořákova nábřeží v Praze. Podle organizátorky nevšední demonstrace a členky iniciativy Vraťme děti do školy Věry Komárkové je akce zaměřena na to, aby se okamžitě otevřely všechny školy. „Klidně hned zítra. Některé z nich jsou zavřené téměř rok,“ připomněla Komárková.

Na parnících se kromě učitelů nacházeli i jejich žáci, kteří je přišli podpořit. „Myslím si, že děti teď moc důvodů k radosti nemají, a proto jsme je sem pozvali. Nevidí své kamarády a cíl, kdy se konečně školy otevřou, je neustále posouván,“ doplnila. Iniciativa připravila také petici, kterou podepsalo více než 13 tisíc rodičů. „Mezi nimi se objevovali často pedagogové či lékaři,“ upřesnila Komárková.

S distanční výukou vyjádřily nesouhlas i někteří žáci. „Škola mi hodně chybí. K dispozici máme jen papíry, ze kterých se nic nenaučíme. Ve školách nám ale pomáhají učitelé,“ uvedla jedna ze studentek. Našli se i tací, kterým on-line výuka vyhovuje. „Mně osobně distanční výuka nevadí, mám více času si zopakovat věci, které mi nejdou. Problém mám ale s praxemi, které mi kvůli současným opatřením dost chybí,“ připustila další žákyně.

 

Na Vltavu vyplulo osm lodí s transparenty jako protest proti uzávěře škol za nouzového stavu.

Na Vltavu vyplulo osm lodí s transparenty jako protest proti uzávěře škol za nouzového stavu.
Zdroj: ČTK

 

Zdroj: Prima CNN, ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button