Koronavirus

Vlekaři se chystají od pondělí otevřít

S koncem nouzového stavu hodlají vlekaři otevřít provoz horských středisek. Pokud vláda do pondělka nevydá nová opatření, mají se otevřít skiareály s vleky a lanovkami.

Prezident Asociace lanové dopravy Jakub Juračka Právu řekl, že podle jejich výkladu je možné od pondělí otevřít lanové dráhy. To by se mělo vztahovat i na vleky a skiareály. „Záleží jen na připravenosti areálů, kdy budou schopny se rozjet,“ řekl Juračka.

Skiareály totiž po dlouhé odstávce propustily řadu zaměstnanců, nyní bude na nich, jestli se jim podaří sehnat další pracovníky. Příprava na ostrý provoz odstaveného areálu trvá zhruba tři dny.

Asociace lanové dopravy, v níž se vlekaři a provozovatelé středisek sdružují, už vydala seznam doporučení, jak by mělo bezpečné otevření vypadat.

Seznam doporučených preventivních opatření k zákazníkům

Seznam doporučených preventivních opatření k zákazníkům

Foto: ALDR

Asociace například provozovatelům doporučuje, aby skipasy prodávali buď on-line, nebo upřednostňovali bezhotovostní platby. Dále mají vlekaři označit místa, kde mají lidé nosit roušky či mít zakrytá ústa a nos.

Kromě toho sdružení vlekařům doporučuje označit rozestupy ve frontách, zabránit shromažďování lyžařů u výstupu z vleku či lanovky, dezinfikovat místa jako pokladny nebo pult nebo vybavit provozovny bezkontaktními teploměry.

Zdroj: Novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button