Koronavirus

Velká covidová nákaza v domově seniorů ve Vrchlabí. Umírají i naočkovaní klienti

V domově pro seniory ve Vrchlabí přišlo za poslední dobu o život 30 klientů. Ředitelka domova zdůrazňuje, že senioři podlehli následkům covidu, nikoliv vedlejším účinkům vakcíny. Mezi zemřelými však měli být i očkovaní. Ti za sebou měli jen jednu ze dvou dávek vakcíny.

„Týden před prvním očkováním, které proběhlo 13. ledna, se v jedné z budov našeho zařízení začala šířit nákaza koronaviru. Během očkování zaměstnanců a klientů nenastaly žádné komplikace. Reakce na očkování byly přiměřené, v žádném případě nedošlo u nikoho k úmrtí z důvodů vakcinace,“ popřela spekulace části veřejnosti ředitelka domova Soňa Mašková.

Podle ní většina zaměstnanců a klientů s očkováním souhlasila. Kdo nechtěl být vakcinován, tak buď z vlastní vůle, nebo to nedoporučil jeho lékař.

„Odborníci tvrdí, že první očkování nezabrání nákaze covidu. Imunita se tvoří postupně a až týden po druhém očkování je člověk na 95 procent imunní. A protože nákaza už v našem zařízení propukla, bez ohledu na očkování v krátkém čase onemocnělo mnoho dalších klientů a zároveň zaměstnanců,“ vysvětlila ředitelka Mašková, proč mezi mrtvými klienty byli i ti, co prošli prvním kolem očkování.

I po druhé vlně očkování, která proběhla 3. února, měli někteří senioři nežádoucí reakce, ale ani tentokrát nemělo jít o nic vážného a nedošlo k žádnému úmrtí. Mašková ve svém prohlášení ještě jednou na konci zdůraznila, že pacienti začali umírat až na následky silného průběhu nemoci COVID-19.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button