Koronavirus

V Brně demonstrovali proti opatřením. Policie je vyzvala k rozchodu

V neděli odpoledne se konalo shromáždění v Brně, na místo dorazily desítky lidí. Na celou situaci dohlíží policie. Shromáždění bylo velmi rychle rozpuštěno, následně se protestující vydali na pochod městem. Policie následně vyzvala účastníky k rozchodu.

Lidé přišli v neděli odpoledne na Zelný trh v Brně vyjádřit svou nespokojenost se současnou situací a s opatřeními, na místo dorazily desítky občanů.

„Jihomoravští policisté budou dohlížet na průběh oznámeného shromáždění na Zelném trhu a následného pochodu městem. Kontrolovat budeme dodržování veřejného pořádku a platných vládních nařízení. Na místě budou i policisté z antikonfliktního týmu,“ informovali policisté.

Veřejné shromažďování je v současné chvíli výrazně omezeno, sejít se může maximálně 100 lidí. Navíc je také omezen volný pohyb a zejména překračování hranic okresu.

Krátce před půl třetí byla akce rozpuštěna. Lidé se vydali na pochod městem, odhadem je jich kolem stovky. Policie je následně vyzvala k tomu, aby se rozešli.

Už v sobotu se konal protest na jihu Čech, demonstrace v Jindřichově Hradci také skončila velmi rychle. Náměstí, kde se shromáždění konalo, totiž hlídali policisté a pouštěli tam jen lidi, kteří doložili, že mají bydliště právě v tomto okrese. Přišlo asi dvacet lidí.

Zdroj: tn.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button