Koronavirus

Uzavření Sokolovska, Chebska a Trutnovska. Až na výjimky nesmí nikdo dovnitř ani ven, rozhodla vláda

Vláda uzavřela Sokolovsko, Chebsko a Trutnovsko. Lidé, kteří v těchto okresech žijí, je nesmí až na výjimky opouštět. Dále je zde zavedeno povinné nošení minimálně chirurgických roušek nebo respirátorů FFP2.

Na Sokolovsku, Chebsku a Trutnovsku je nově omezen volný pohyb obyvatel. „Až na výjimky je zdejším obyvatelům zakázáno tyto okresy opouštět,“ uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

„Zaměstnavatelům v těchto okresech vláda doporučuje režimová opatření na pracovištích, využití práce z domova a antigenní testování,“ doplnil Blatný. Na příjezdových cestách bude lidi kontrolovat policie.

Dále je zde zavedeno povinné nošení minimálně chirurgických roušek nebo respirátorů FFP2. Opatření začne platit od dnešní půlnoci a bude trvat do konce nouzového stavu.

„Mohu vás ujistit, že hermetické uzavření nějaké části Česka se nechystá,“ uváděl ještě ve středu vicepremiér Jan Hamáček. Připravovaná opatření, jejichž detaily nechtěl popisovat, byla podle něj konzultována s příslušnými hejtmany.

V Karlovarském i Královéhradeckém kraji jsou velké problémy s lůžkovou kapacitou nemocnic a pacienti odtud musí být převáženi do jiných regionů. Kritická situace má podle Hamáčka v Karlovarském a Královéhradeckém kraji dopad i na dostupnost péče o jiné než covidové pacienty.

Celkově se podle Hamáčka v Česku na zhoršující situaci s covidem podílí vzrůstající podíl takzvané britské mutace koronaviru, která je agresivnější než dosavadní. Královéhradecký hejtman Martin Červíček (ODS) si ve středu stěžoval na způsob informování státu o šíření nakažlivější mutace v kraji.
Zdroj: Lidovky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button