Koronavirus

Učitelka měla koronavirus. „Nic neřešte,“ měla jí říct hygiena. Nakonec zavřeli dvě třídy

Učitelka základní školy, která učí prvňáčky v Břežanech u Prahy, se nakazila koronavirem. Ředitelka školy postupovala standardním způsobem a kontaktovala krajskou hygienickou stanici. Tam se dozvěděla dost neobvyklou informaci – »Nic neřešte! Děti mají roušky, není třeba žádného opatření«. Ředitelka vzala věci do svých rukou a třídu radši zavřela.

Učitelka první třídy v břežanské základní škole se na začátku prvního únorového týdne podrobila testům na covid-19. Následující den jí byl z hygienické stanice potvrzen pozitivní výsledek.

„V úterý onemocněla paní učitelka žáků první třídy, ve středu šla na test, od čtvrtka je pozitivní,“ sdělil na Facebooku starosta Dolních Břežan Věslav Michalik (STAN). Když se o pozitivním výsledku dověděla paní ředitelka, postupovala standardním způsobem a kontaktovala krajskou hygienickou stanici (KHS). Dostala se k ní neočekávaná informace: Dětem žádné riziko nehrozí, pokud nosí roušky. Není tedy třeba nic řešit.

 

V úterý onemocněla paní učitelka žáků první třídy, ve středu šla na test, od čtvrtka je pozitivní (a je jí mizerně)….

Zveřejnil(a) Věslav Michalik dne Neděle 7. února 2021

„Vše v pořádku?”
„O pozitivitě paní učitelky nás paní ředitelka informovala telefonicky v pátek 5. února. V rámci epidemiologického šetření jsme dostali informaci, že žáci i učitelé v rámci prezenční výuky dodržují povinnost mít během pobytu ve škole roušku a tuto řádně užívat, ať již v rámci kontaktu s žáky nebo ostatními pedagogy,“ uvedla pro Blesk.cz mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamounová. Z toho důvodu nebyli žáci považováni za rizikoví a nebylo nutné třídě nařídit karanténu.

Polovina třídy s covidem
Ředitelka Iva Fischerová vzala iniciativu do svých rukou a neprodleně informovala rodiče malých prvňáčků. Požádala je, aby své děti nechali otestovat, a aby se pak do školy vrátily pouze s negativním výsledkem. Do neděle se ozvalo několik rodičů. „Z dvanácti dětí bylo šest pozitivních,“ říká Fischerová. Jednou z možností, jak se děti mohly nakazit, respektive jak se virus mohl v kolektivu šířit, je právě výuka od nemocné učitelky a následné neuzavření třídy, které hygiena nepožadovala.

V pondělí proto ředitelka znovu kontaktovala KHS s tím, že ze třídy je nakaženo několik žáků. Přitom uvedla, že nelze zaručit, že všechny děti měly 100% vždy na sobě roušku. „Na základě této nové skutečnosti jsme tedy do karantény odeslali nejen děti z dané třídy, ale také žáky z dalšího prvního ročníku, kteří s touto třídou sdílejí společná hygienická zařízení. Obě třídy prvních ročníků ZŠ byly uzavřeny na dobu trvání karantény,“ doplnila Šalamounová.

Zdroj: Blesk.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button