Koronavirus

Strážníci vyhnali děti z Petřína. Sáňkovala tam celá školka, kopec sjížděli i snowboardisté

Ani metropoli se nevyhnulo sněžení a Pražané toho neváhali využít. Zatímco v pondělí běžkaři vyrazili na Karlův most, v úterý se centrem zimních radovánek stal Petřín, kde bobovala například celá školka. Několik lidí dorazilo také na snowboardu. Zasáhnout museli vzhledem k nedodržování vyhlášky městští policisté.

Nevšední pohled se naskytl lidem, kteří se vyrazili projít na Petřín. V Petřínských sadech v blízkosti sochy Jana Nerudy sáňkovaly pod dohledem dospělých děti ze školky, čímž podle strážníka došlo k porušení magistrátní vyhlášky o ochraně veřejné zeleně a také vládních nařízení.

„Chování na veřejné zeleni je v Praze upraveno vyhláškou města. V ní je uvedeno, že v zeleni, která je součástí zahrad a parků, je mimo jiné zakázáno lyžovat, sáňkovat a jezdit na snowboardu,“ uvedla pro iDnes.cz mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Městští policisté podle ní řeší porušení vyhlášky zatím domluvou. Ostatně v klidu se vše událo také v popisovaném případu. Lidem ale hrozí až desetitisícová pokuta. „Co se týká zmíněného sáňkování nebo bobování, tak například vůči dětem do 15 let není možné uplatňovat žádný postih,“ doplnila Seifertová.

Vyhláška přitom v parcích nezakazuje jen zimní aktivity, ale také například rozdělávání ohně, ale i jízdu na kole či stanování. Jmenovitě okolo Petřína jde podle iDnes.cz o oblasti Nebozízku, Seminářské, Lobkovické, Strahovské zahrady nebo v Růžovém sadě.

Zdroj: lidovky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button