Koronavirus

Stoletý veterán vybral procházkami miliardu na boj s covidem. Teď je s virem v nemocnici

Veterán britské armády z druhé světové války, kapitán Tom Moore, má koronavirus a musel zamířit do nemocnice. Loni na jaře oslavil 100 let a v této době se kromě životního jubilea proslavil také tím, že pomohl během první vlny pandemie pro nemocnice vybrat v přepočtu miliardu korun, čímž se zapsal do Guinessovy knihy rekordů.

O tom, že se Moore potýká s onemocněním COVID-19, informovala jeho dcera Hannah skrze oficiální účet válečného veterána na Twitteru. Pozitivní test měl minulý týden, kvůli ztíženému dýchání musel vyhledat pomoc v nemocnici. Neměl by však být na jednotce intenzivní péče.

 

„Zdravotní péče, kterou v posledních několika týdnech dostává, je mimořádná a víme, že úžasný personál nemocnice v Bedfordu udělá vše, co může, aby měl to největší pohodlí a, doufejme, se vrátil domů co nejdříve,“ uvedla Hannah v prohlášení.

V dubnu 2020 v charitativní akci na podporu britského zdravotnictví (National Health Service, pozn. red.) vybral 33 milionů liber, v přepočtu skoro miliardu korun. Přitom stanovený cíl byl pouhých tisíc liber. Udělal to zdánlivě jednoduše – každý den s pomocí chodítka ušel určitou vzdálenost. Podle Guinnessovy knihy rekordů tím Moore vybral dosud nejvíce peněz charitativním pochodem.

Ke svým 100. narozeninám díky velkolepému počinu obdržel přes 150 tisíc pohlednic a gratulací. A od britské královny Alžběty II. hodnost čestného plukovníka.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button