Koronavirus

Smrtí vyhrožoval lékařům, učitelům i ministrům. Nelíbilo se mu, jak řeší pandemii

Policisté vypátrali muže, který údajně vyhrožoval členům vlády a dalším lidem smrtí kvůli řešení epidemie nemoci COVID-19. Podezřelému 54letému muži, zadrženému v Ostravě, hrozí až tři roky vězení. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Dopadený muž podle mluvčí odeslal na konci února do e-mailové schránky jedné ze státních organizací zprávu, ve které vyhrožoval usmrcením členům vlády, ale také třeba policistům, učitelům, doktorům a hasičům. „Výhrůžná zpráva souvisela s aktuálním řešením pandemické situace,“ doplnila Kropáčová.

Na vypátrání podezřelého se pak podíleli detektivové odboru extremismu a terorismu pražského policejního ředitelství a Národní centrály proti organizovanému zločinu i policisté z Moravskoslezského kraje. Muž byl obviněn z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Stíhán je na svobodě.

Výhrůžky Babišovi i dalším ministrům

Policisté v Česku už řešili několik podobných případů. Nedávno byl například ze Španělska do Česka vydán člověk podezřelý z výhrůžek premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, že se v lednu dozvěděl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu.

Jeden muž zase v únoru vyhrožoval kvůli protiepidemickým opatřením likvidací členům vlády na sociální síti VKontaktě, což je ruská obdoba Facebooku. Další muž podle policie členům vlády vyhrožoval kvůli opatřením koncem loňského roku na Facebooku a jednomu z ministrů zasílal výhrůžné e-maily.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button