Koronavirus

Slovenka s covidem porodila dvojčata. Jedno je pozitivní

Matka s pozitivním testem na covid-19 porodila dvojčata v nemocnici ve městě Trstená na severu Slovenska. Pozitivní test na koronavirus mělo po porodu jen jedno dítě. Nakazilo se ještě v průběhu vnitroděložního vývoje, kdy infekce přešlo z matky na plod.

„Byly dvě placenty. Takže u jednoho plodu došlo k tomu, že placenta propustila infekci a u druhého bylo infikování zabráněno,“ řekl televizi Joj ředitel nemocnice Marián Tholt.

Lékaři v první chvíli nechtěli věřit výsledkům testů, které ukazovaly, že pozitivní je jen jedno z dvojčat. „Test jsme opakovali a podruhé nám také vyšel pozitivní,“ dodal ředitel nemocnice. Ta uvedla, že matka se infikovala od blízkého příbuzného, ale měla naštěstí lehký průběh onemocnění a porodila císařským řezem.

Matka mohla kojit jen to dítě, které mělo pozitivní test. Druhé dítě bylo přikrmované na novorozeneckém oddělení. Matka s dětmi mohla opustit nemocnici až po opakovaných negativních testech.

Odborník slovenského ministerstva zdravotnictví pro neonatologii Mirko Zibolen konstatoval, že dítě, které je nakažené v novorozeneckém období, může trpět dlouhodobými nebo trvalými následky.

Zdroj: Novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button