Koronavirus

Školy se začátkem března neotevřou, myslí si Babiš

Premiér Andrej Babiš zpochybnil návrat dětí do škol k začátku března. Podmínkou je podle něj příznivá epidemická situace, což v současné době není.

Epidemie v ČR neslábne. Za pátek testy v Česku odhalily 11 192 nově nakažených, což je o více než 2300 víc než před týdnem. Již čtvrtý den v kuse je nových případů více než deset tisíc.

Babiš České televizi a Seznam Zprávám řekl, že bude chtít, aby byla zrušena soutěž na dodávku testů do škol. Nákup chce svěřit Správě státních hmotných rezerv.

Děti a studenti se mají testovat čínskými antigenními testy od společnosti Lepu Medical. Dodání měla zprostředkovat firma Tardigrad International Consulting, což vyvolalo skandál.

Podle zjištění Seznam zpráv Tardigrad nesplnil podmínky soutěže. Andrej Babiš požádal Hamáčka žádá o vysvětlení, proč ministerstvo vnitra vybralo právě tohoto dodavatele. Hamáček uvedl, že všechny podklady předloží na vládě v pondělí.

Testy od společnosti Tardigrad měly dorazit až 28. února v počtu 800 tisíc kusů. Podle zadávací dokumentace Ministerstvo vnitra ČR požadovalo dodávku minimálně 914 680 kusů testovacích sad nejpozději do 25. února. Navíc Tardigrad ani nebyl nejlevnější.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button