Koronavirus

Školy a školky se 12. dubna otevřou jen pro některé děti

Děti prvního stupně základních škol se vrátí do lavic 12. dubna. Budou mít ale rotační výuku a jejich návrat bude záležet i na epidemiologické situaci v jednotlivých okresech. Do školek se vrátí pouze děti v posledním ročníku. Ostatní zatím zůstanou doma. Ve čtvrtek to uvedl ministr školství Robert Plaga s tím, že definitivně o návratu rozhodne příští týden vláda.

„Návrat dětí do škol je celospolečenskou prioritou. Návrh, se kterým přicházíme má jasný cíl, a to je vytvořit podmínky pro trvalý návrat až do konce roku,“ prohlásil na tiskové konferenci ve čtvrtek ministr školství Plaga.

Jako první by se měli do procesu vrátit nejstarší předškoláci – fungovat by měly ve skupinkách po 15 dětech. Dále pak žáci prvních stupňů základních škol v rotačním systému po týdnech.

„Zatím je ten termín 12. dubna po Velikonocích se řekne, kterých okresů se to týkat nebude,“ dodal Plaga. Znamená to, že otevírání škol bude záležet na epidemiologické situaci v okresech a krajích, a nemusí se tak do procesu vrátit všechny děti.

Praktická výuka na SŠ od 19. dubna

Doma by naopak zatím zůstali žáci druhých stupňů základních škol, středoškoláci i vysokoškoláci. Ti by do škol mohli vyrazit nejdříve 19. dubna – ale pouze ti, kteří mají praktickou výuku či potřebují na laboratorní cvičení.

Podmínkami pro prezenční výuku by bylo testování dvakrát týdně, očkování pedagogů i nošení roušek a respirátorů. Roušky nakonec nebudou povinné pro předškoláky.

Ministři školství i zdravotnictví Robert Plaga i Jan Blatný ale předem varují, že částečný návrat dětí do škol a školek rozhodně neznamená počátek rozvolňování.

„Neznamená to signál k uvolňování dalších oblastí společnosti. Naopak se připojuji s prosbou, abychom během Velikonoc všechna opatření dodržovali,“ doplnil Plaga.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button