Koronavirus

Rozhodnuto: Člověk sám na ulici už nebude muset mít od pondělí roušku

Od 10. května nebudou povinné roušky na ulici, pokud po ní půjde člověk sám. Po jednání vlády to sdělil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

„Od 10. května bude ve venkovních prostorách povinná ochrana nosu a úst pouze tam, kde dochází na stejném místě a ve stejnou dobu k přítomnosti alespoň dvou osob vzdálených od sebe alespoň dva metry, pokud se nejedná o členy domácnosti,“ sdělil po jednání vlády.

Znamená to, že pokud je člověk na ulici sám, roušku mít nemusí. „Když přijdete na zastávku autobusu, tak si roušku nasadíte,“ doplnil.

Od počátku března musejí lidé nosit v zastavěném území obce minimálně chirurgickou roušku, řada lidí ale přesto nosí respirátor. Respirátory s třídou ochrany nejméně FFP2, případně nanoroušky, jsou povinné v hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech.

Výjimka z nošení ochranných pomůcek bude nově také při konzumaci nápojů a jídla.

Od pondělí se otevřou také obchody a některé služby. Ve většině krajů by se měli vrátit do škol studenti nižších ročníků středních škol. V těchto krajích se také vrátí do tříd druhý stupeň základních škol.

Zdroj článku: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button