Koronavirus

Restaurace na Vyšehradě dostala za schůzku Prymuly s Faltýnkem pokutu dva tisíce korun

Pokutu dva tisíce korun udělil pražský magistrát restauraci Rio’s na pražském Vyšehradě kvůli schůzce exministra zdravotnictví Romana Prymuly a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Ti se loni v říjnu společně s dalšími lidmi zúčastnili v prostorách podniku jednání, a to navzdory tehdejšímu uzavření restaurací.

Dosud neznámou informaci o výši pokuty sdělil ČT magistrát na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Majitel restaurace Rio’s už podle magistrátu pokutu zaplatil.

„Provozovateli restaurace Rio’s, který umožnil několika známým osobám přístup do prostor restaurace, byla za porušení vybraného vládního usnesení uložena ve správním řízení pokuta dva tisíce korun, která byla zaplacena v celé její výši,“ uvedl v odpovědi na žádost o informace magistrát.

Kvůli schůzce, která se uskutečnila v době uzavření restaurací z důvodu epidemie koronaviru, skončil Prymula v pozici ministra zdravotnictví a Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Oba politici následně dostali třítisícové pokuty od pražské hygieny za nenasazené roušky při opouštění restaurace.

Samotnou schůzkou v restauraci se zabýval pražský magistrát, který zahájil s jeho provozovatelem přestupkové řízení. To vyhodnotil začátkem ledna, kdy nepravomocnou pokutu pro restauraci kvůli porušení krizových opatření médiím potvrdil náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Její výši ale tehdy vzhledem k probíhajícímu řízení nechtěl komentovat.

Tajná návštěva, která nezůstala utajena

Prymula se sešel s šéfem poslanců hnutí ANO Faltýnkem v noci 21. října v restauraci Rio’s na Vyšehradě. V té době přitom podniky musely mít zavřeno, otevřeno mohla mít jen výdejní okénka, a to pouze do osmi hodin večer. Fotograf deníku Blesk pak zachytil Prymulu a Faltýnka, jak vycházejí z areálu bez roušek.

Právě za to, že neměli nasazenou ochranu úst a nosu, poté, co opustili restauraci, se je rozhodla hygiena pokutovat. Prymula byl bez ochrany úst na méně než dva metry u svého řidiče, který mu při nástupu do vozu otevíral dveře. Faltýnek se zase při odchodu z restaurace bavil s další osobou, nedodržel odstup větší než dva metry a taktéž neměl zakrytá ústa. Jejich chování označili úředníci v rozhodnutí za nedbalost.

Zdroj: česká televize

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button