Koronavirus

Prymula: Drastická opatření musí být cílená. Fotbal pro všechny bude nejdříve v září

Lidé bojovali více se mnou než s virem, proto jsem se stáhl, řekl Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dobu v polovině února, kdy byl kritizován za to, že vyrazil na fotbalový zápas Slavia versus Leicester. A to hned poté, kdy všechny vybízel, aby zůstali doma. Podle Prymuly se objevily i útoky na jeho rodinu. Dnes je poradcem prezidenta Miloše Zemana a usiluje o brzký nákup Sputniku. Rozhodnout by se podle něj mělo nejpozději do dvou týdnů.

„Polarizovalo se do mě vidění opatření, proto jsem se z veřejného světa stáhl. To, co se stalo na Slavii, kde jsem neporušil vůbec nic, spustilo kaskádu. V jisté fázi mi připadalo, že lidé nebojují s virem, ale bojují se mnou, tak jsem jim dal prostor,“ řekl Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Na fotbalový zápas Slavie s Leicestrem v polovině února pozval Prymulu sám šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík. „Neodmítl jsem to proto, že tady dlouho rozvíjíme projekt, abychom s testy byli schopní jít na sport a kulturu,“ řekl Prymula ke kauze Slavia. Zatímco on na fotbal šel, další fanoušci na stadion vyrazit nemohli, protože to vláda zakázala.

Roman Prymula přitom ve stejný den burcoval lidi k tomu, aby zůstali doma. „On to byl trochu záměr, když se na to podíváme. Všechna negativní opatření jsem vyhlašoval já a všechna pozitivní někdo jiný,“ doplnil Prymula s narážkou na premiéra Andreje Babiše.

Premiérovi už neradím, nejsme v kontaktu

Ten s ním po zveřejnění fotek ze zápasu ukončil spolupráci a řekl o něm, že nemá sociální inteligenci. Prymula tvrdí, že spolupráci ukončil sám kvůli útoku na svou rodinu. „Premiérovi už teď neradím. Vůbec nejsme v kontaktu. Masmediální tlak, který byl vyvinut nejen na mě, ale na celou rodinu, mě donutil stáhnout se,“ vysvětloval v rozhovoru své pohnutky Prymula.

 

Roman Prymula o fotbale i rozvolnění

Roman Prymula o fotbale i rozvolnění
Zdroj: CNN Prima NEWS

 

Na fotbal by se diváci podle něj mohli vrátit nejdříve v září, až se podaří proočkovat nejméně 50 procent populace. „Bude to trvat ještě dlouho, protože opatření budou potřebovat sociální distanc. Osobně si myslím, že to nebude dřív než po září tohoto roku,“ uvedl Prymula.

O tom, jak by mohla vypadat další rozvolnění podle Romana Prymuly, se dočtete zde.

Na Vánoce bych nerozvolnil

V rozhovoru také uvedl, že kdyby byl ministrem zdravotnictví ještě v prosinci, rozvolnění na Vánoce by nikdy nenastalo.

„Bouchnul bych do stolu. Za mě by se tohle určitě nestalo. To bych radši rezignoval, protože víte dobře, že během těch pár týdnů, kdy jsem byl ministrem, se počet nakažených snížil. Ono to není jen o tom, že zavedete drastická opatření, ale musí být cílená. Teď si třeba úplně nemyslím, že kdybychom byli o Velikonocích úplně zavření včetně průmyslu, že by to nějak výrazně pomohlo,“ dodal Prymula.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button