Koronavirus

Prymula: Bezbřehé zpřísňování nemá smysl, opatření je třeba vybrat

Česká republika už podle poradce premiéra a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly vyzkoušela velké množství opatření a jakékoliv bezbřehé zpřísňování podle něj nemá. Je podle něj spíš potřeba vybrat ta opatření, která se budou dodržovat. Prymula to řekl v pátek večer v České televizi.

„My jsme skoro všechno vyzkoušeli, teď to znamená prostě vyselektovat ta opatření, která chceme dodržovat jako stát, a říci si, že spustíme školy, dejme tomu první stupeň a maturitní ročníky.” řekl Prymula.

„Ukazuje se, že bezbřehé zpřísňování nemá smysl,” řekl.

Pokud by šly děti do škol, měly by se každé ráno testovat. Důležité podle něj je, aby se využívaly testy, u nichž není potřeba přítomnost zdravotníka. Pokud se objevilo pozitivní dítě, celá třída by se přetestovala PCR testem. V pondělí to má podle Prymuly řešit vláda. Podobné testy už jsou podle něj k dispozici.

Do škol nyní chodí pouze žáci prvních a druhých tříd a žáci speciálních škol. Ostatní děti jsou až na krátké výjimky před prázdninami či v září doma už od loňského jara.

Pokud by se postup ve školách osvědčil, byla by to podle Prymuly možnost, jak otevřít další oblasti, například sport nebo kulturu.

Zdroj: Novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button