Koronavirus

První rozvolnění navrhne Blatný zřejmě o Velikonocích

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je potřeba zachovat stávající opatření i přes Velikonoce, ukazuje se, že fungují. Pokud se ale situace bude vyvíjet jako doposud, mohl by už v jejich průběhu resort navrhnout jejich první zmírnění.

„Bylo by dobré tato opatření – jakkoliv chápu, že jsou v mnohém limitující a nepříjemná – udržet minimálně do Velikonoc včetně. Už v jejich průběhu, pokud vše půjde jako doposud, navrhneme první změny, které zmírní stávající opatření,” řekl Blatný s tím, že nynější pravidla fungují.

Dříve pak ministr uváděl, že prioritou je návrat žáků do škol. Padnout by mělo mezi prvními také opatření, které omezuje pohyb mezi okresy.

Počet nově nakažených v Česku postupně klesá. Například za úterý přibylo 10 833 diagnostikovaných, tedy asi o tři tisíce méně než za stejný den minulý týden.

Vysoký je ale stále počet hospitalizovaných, kterých je téměř osm a půl tisíce. Právě kvůli plným nemocnicím, do kterých navíc přijíždějí s covidem mladší ročníky, nechce nyní Blatný rozvolňovat.

Resort také připravuje tabulku, na základě které by se mělo postupovat při rozvolnění. „Příprava rozvolňovací tabulky probíhá, já ji ale nezveřejňuji, protože nyní musíme do Velikonoc udržet stávající opatření,” uvedl na plénu ve Sněmovně.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button