Koronavirus

Policie zasahovala ve třech otevřených restauracích v Praze, našla v nich 67 lidí a kokain

Pražští policisté v noci na sobotu zasahovali ve dvou otevřených restauracích a jednom baru. Našli v nich 67 lidí, kteří jsou podezřelí z přestupku. V baru našli také několik sáčků s kokainem. Na webu o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Restaurace a noční podniky musejí být podle nařízení vlády kvůli epidemii koronaviru zavřené.

„Jednalo se o dvě restaurace v Praze 2 a 6, a jeden bar na Staroměstském náměstí,“ uvedl mluvčí. V restauracích bylo dohromady 27 lidí, v baru pak 40 lidí. Aby se do baru policisté dostali, museli přestřihnout jeden zámek, protože jim nikdo neotvíral. K nalezenému kokainu se nikdo nehlásil. „V souvislosti s nálezem drog byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ dodal mluvčí.

Vláda jako součást opatření proti šíření koronaviru uzavřela restaurace už loni na jaře, ke stejnému kroku poté sáhla v polovině října. Zákaz od té doby s výjimkou krátkého období před Vánocemi trvá dodnes. Restaurace mohou prodávat jídlo a nápoje z okénka.

Zdroj: lidovky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button