Koronavirus

Jak vidí Hamáček otevírání hospod? PCR test každý týden?

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček vidí jako cestu k otevření restaurací časté PCR testy. Podle Hamáčka by si lidé jednou týdně zašli na PCR test a pak mohli chodit do hospod a restaurací, řekl to v rozhovoru pro web iDNES.cz. Hamáček si také myslí, že se podaří najít cestu, jak i neočkovaní lidé budou moci vyrazit v létě na dovolenou do zahraničí.

Web iDNESu uvedl, že návrh chodit do restaurací s negativním PCR testem měl být součástí nové tabulky PES, kterou v pátek měl představit ministr zdravotnictví Petr Arenberger, ten ale vzkázal, aby veřejnosti na tento systém zapomněla.

 

Hamáček potvrdil, že podobný návrh je na stole, podle něj volil podobný přístup i Izrael, který je ve zvládání pandemie dávaný za vzor. „Samozřejmě pokud máme bezpečně otevírat, tak jsou dvě možnosti. Buď to otvírání zbrzdit do doby, než to bude úplně bezpečné, do doby, než bude proočkovaná drtivá většina populace, nebo v rámci otvírání použít fakt, že celá řada lidí bude vakcinovaná, a ti, kteří nebudou očkovaní, budou otestovaní. Pokud vím, platnost PCR testů je kolem týdne, de facto to znamená, že jednou týdně by člověk zašel na PCR test a potom měl na týden, v uvozovkách, pokoj,“ řekl ministr vnitra.

zdroj: tn.nova.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button