Koronavirus

Osm let vězení za krádež čokolád za 60 korun. Zloději z Liberecka hrozí přísný trest

Policisté na Liberecku řeší případ 21letého mladíka, který v obchodě ukradl tři tabulky čokolády za 60 korun. Za krádež v době nouzového stavu mu teď hrozí až osm let vězení. Mladík se navíc takového činu dopustil už v minulosti.

Mladík čokoládu ukradl v neděli večer v Penny Marketu v Liberci-Rochlicích. „Večer krátce před půl osmou byl přistižen pracovníkem ostrahy prodejny v momentě, kdy procházel přes prostor pokladen, aniž by zaplatil tři čokolády Milka v celkové hodnotě 60 korun,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Policie už muže obvinila z krádeže. V uplynulých třech letech byl přitom za stejný trestný čin pravomocně odsouzen Okresním soudem v Liberci. „I přesto se uvedeného skutku dopustil. Navíc se tak stalo v době, kdy je v České republice vyhlášen nouzový stav,“ dodala mluvčí.

Mladíkovi tak za odcizení tří čokolád hrozí až osm let vězení. V době nouzového stavu totiž mohou být tresty vyšší. Netýká se to jen krádeží, ale také podvodů či šíření poplašných zpráv. V běžném režimu by za krádež hrozilo odnětí svobody po dobu dvou, v případě recidivy až tří let, uvádí policie. už muže obvinila z krádeže. V uplynulých třech letech byl přitom za stejný trestný čin pravomocně odsouzen Okresním soudem v Liberci. „I přesto se uvedeného skutku dopustil. Navíc se tak stalo v době, kdy je v České republice vyhlášen nouzový stav,“ dodala mluvčí.

Mladíkovi tak za odcizení tří čokolád hrozí až osm let vězení. V době nouzového stavu totiž mohou být tresty vyšší. Netýká se to jen krádeží, ale také podvodů či šíření poplašných zpráv. V běžném režimu by za krádež hrozilo odnětí svobody po dobu dvou, v případě recidivy až tří let, uvádí policie.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button