Koronavirus

Okna zalepená fólií a uvnitř plno. Policisté řešili večírek v liberecké restauraci

Policisté o víkendu objevili několik restaurací, které měly navzdory vládním nařízením otevřeno. V pátek večer zasahovali v libereckém podniku, kde se konal večírek. Podle webu iDNES.cz šlo o restauraci Bílý Mlýn. V neděli si zase otevřené restaurace všimli strážníci v Ústí nad Labem, hosté uvnitř popíjeli alkohol.

V liberecké restauraci mělo být v pátek večer úplně plno, hosté si prý neměli ani kam sednout. Mezi rodinami s dětmi byli podle informací webu také liberečtí podnikatelé, kteří do podniku chodí na jídlo už delší dobu. Někteří přijíždějící pak měli do restaurace vcházet bez roušek, okna byla podle fotografií zalepená neprůhlednou fólií nebo alobalem.

Policisté se nemohli vyjádřit ke konkrétnímu případu, ale potvrdili, že v pátek zasahovali v otevřené restauraci v Liberci. „Mohu potvrdit, že jsme 29. ledna krátce po 23. hodině večerní přijali oznámení prostřednictvím linky 158 o možném porušení vládních nařízení v Liberci,“ popsal pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

„Na místo jsme okamžitě vyslali hlídku a po zdokumentování věci jsme případ oznámili správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ doplnil Robovský. O případném postihu tak rozhodne Krajský úřad v Liberci.

Provozovatel restaurace Bílý Mlýn Martin Hušek přitom webu řekl, že obsluhují jen ubytované hosty a žádných přijíždějících a odjíždějících taxíků si nevšiml. „Nic neporušujeme, všechno byli hoteloví hosté. Od zítra už v provozu nebudeme, nikoho ubytovávat nebudeme,“ prohlásil.

Otevřenou restauraci, kde hosté popíjeli alkohol, objevili strážníci i ve Skřivánku, části Ústí nad Labem. Na vstupních dveřích byla informace, že je podnik otevřen. Na místě rozdala hlídka pokuty a s těmi, kdo je nezaplatili, povede správní řízení magistrát.

„Po vstupu do provozovny, kdy hlídce otevřela zaměstnankyně provozovny, bylo zjištěno, že se ve vnitřních prostorách provozovny nachází několik hostů, kteří zde konzumovali alkoholické nápoje, kouřili a v provozovně vše fungovalo normálně, bez ohledu na platná usnesení vlády o přijatých krizových opatřeních v nouzovém stavu,“ uvedl mluvčí městské policie Jan Novotný.

Harrachov i party v Teplicích
Podobný případ řešili policisté o víkendu v Harrachově, kam přijeli na základě hlášení od místních obyvatel. Našli otevřený hotel se 70 hosty, v provozu byl i vlek vedle budovy. Pozornost v uplynulých dnech upoutala také narozeninová oslava podnikatele Petra Bendy v teplickém hotelu, které se zúčastnili třeba bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Kvůli protiepidemickým opatřením jsou od 18. prosince v Česku zavřené restaurace, hotely, vnitřní sportoviště nebo kulturní zařízení. Mimo provoz jsou i zimní střediska a od páteční půlnoci navíc nesmějí lanovky a vleky vozit už ani pěší. Hotely pak nemohou ubytovávat jiné hosty než ty, kteří se prokážou potvrzením o služební cestě.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button