Koronavirus

Návrat do obchodů a restaurací v nedohlednu. Nic jsme neslíbili, hájí se Havlíček

Otevření obchodů a restaurací je v nedohlednu a rozhodně k němu nedojde po 21. březnu. Právě to bylo datum, které vláda slibovala jako termín, kdy se začne rozvolňovat. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka nikdy ale rozvolnění nikdo neslíbil a jediné, k čemu může dojít, je podle něj zrušení omezení pohybu pouze na okresy.

Dodal, že nikdy neslíbili, že se po 21. březnu skutečně začne ve velkém rozvolňovat. „Co se týká obchodů, tak jsme řekli, že s tím můžeme počítat až po Velikonocích, dříve ne. Nechceme nic slibovat, protože už jsme se několikrát spálili. Musíme být obezřetní, jakékoliv sliby by byly neseriózní. Ani jeden z nás neřekl, že se budou otevírat obchody, nebo cokoliv jiného. Nikdy jsem neřekl, že obchody s dětským oblečením 22. března otevřou,“ dodal Havlíček.

Je pravda, že vláda už několikrát rozvolnila a nechala epidemii opět znovu rozjet naplno. Naposledy se tak stalo na vánoční svátky, kdy zůstaly obchody a částečně i restaurace otevřené. Důsledky toho přetrvávají dodnes.

Aktuálně v Česku trvá přísný lockdown a Češi mohou pouze do práce, domů a k lékaři. Pohyb mají povolený pouze po svém katastru a cestu z okresu kontroluje policie.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button