Koronavirus

Muž v metru surově zbil seniora, který mu připomněl roušku

Brutální napadení seniora vyšetřuje od minulého týdne policie v Praze. Pátrá v této souvislosti po muži, kterého zachytily bezpečnostní kamery ve stanici metra Střížkov, jak seniora svalil na zem, kde ho bezbranného bil pěstí do hlavy. Pak se vytratil neznámo kam. Podle policie napadení předcházel spor kvůli roušce, kterou podezřelý neměl v metru nasazenou.

Ke konfliktu mezi dvěma muži došlo minulý týden ve čtvrtek, podezřelého se dosud nepodařilo najít, policie se proto obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání.

„Podezřelý měl se seniorem nejprve slovní výměnu názorů kvůli nenasazené roušce. Když senior z místa odcházel, rozeběhl se za ním podezřelý, chytl ho za bundu, povalil na zem a několikrát ho udeřil do hlavy,” informovala ve středu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery v metru.

Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery v metru.

Foto: Policie ČR

Povinnost nosit roušku připomněl podle Siřišťové senior podezřelému, který ji nasazenou neměl.

Napadený muž (76) se marně snažil bránit a utrpěl zranění, která musel ošetřit lékař.

Podezřelý muž po napadení seniora z metra odešel.

Podezřelý muž po napadení seniora z metra odešel.

Foto: Policie ČR

Policie kvůli pátrání zveřejnila záznamy bezpečnostních kamer, které zachytily samotné napadení a také pohyb podezřelého v metru. Násilník měl na sobě sportovní oblečení, dělá dojem mladšího muže.

„Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se, prosím, na linku 158. Dále žádáme očité svědky, kteří tento incident viděli, aby se nám taky ozvali,” dodala mluvčí.

Napadení seniora v metru

Napadení seniora v metru

Foto: Policie ČR

Kriminalisté podle ní případ prověřují ve vztahu k paragrafům trestního zákoníku o ublížení na zdraví a výtržnictví, za které hrozí tříleté vězení.

Zdroj: Novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button