Koronavirus

Muž v Budějovicích si odmítl nasadit roušku, policisté proti němu zakročili

Vlnu reakcí vyvolalo video ze sobotního odpoledne, kdy na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. zasahovaly hlídky státní i městské policie kvůli skupince lidí. Ti nerespektovali platná nařízení. Žena, která šla kolem, natočila i zajištění jednoho z mladíků, který nereagoval na výzvy policistů.

Zhruba dvacetiminutové video zveřejnila na svém facebookovém profilu Magdalena Mili Kohoutová. Zachycuje několik strážníků a policistů, kteří vyrazili do centra kvůli skupince lidí. Někteří z nich nakonec skončili na stanici.

Největší reakce vyvolal zásah proti jednomu z mužů. Na videu je vidět, že situaci předcházela několikaminutová diskuse. Mladík si ale odmítal nasadit roušku, a tak se ho jeden z policistů rozhodl zajistit. Samotný zásah je vidět v šesté minutě videa.


„V sobotu 13. března po 16. hodině zajistili policisté na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích dvě dospělé osob. Ty opakovaně neuposlechly výzvy policistů. Po provedení potřebných úkonů byly propuštěny. Oběma případy se v současné době zabývají policisté z obvodního oddělení České Budějovice,“ shrnula mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

Video sdílelo na Facebooku k nedělnímu poledni zhruba 1 400 lidí. Záběry veřejnost rozdělily a rozvinula se u něj řada diskusí. „Porušil nařízení, porušil. To je celá věda. A oni jen dělají svojí práci, které díky Vám mají plný zuby,“ napsala například Simona Jandová. Řada lidí upozornila právě na to, že policisté muže několikrát vyzvali k nasazení roušky.

Ne všichni s tím ale souhlasí. „Je jedno, kolik dostal výzev, ale sakra to někdo někoho takhle drsně zpacifikuje kvůli tomu, že nemá roušku?“ ptala se v diskusi Bára Nedvědová.

V zastavěném území obce je od března povinné nosit minimálně chirurgickou roušku.

Zdroj: idnes.cz, Facebook

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button