Koronavirus

Ministr zdravotnictví je otloukánek. Měl jím zůstat Prymula, je přesvědčen Zeman

Prezident je přesvědčen, že ministrem zdravotnictví měl zůstat Roman Prymula, opakovaně zdůraznil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Uznal, že to, kdo tuto pozici zastává, je věc premiéra, ale kdyby byl Prymula znovu jmenován, Zemana by to potěšilo.

„Od počátku je prezident přesvědčen, že ministrem zdravotnictví měl zůstat Roman Prymula. Je to odborník na svém místě,“ řekl v Novém dni Jiří Ovčáček.

Zároveň uznal, že to je ale věc premiéra Andreje Babiše. „Být ministrem zdravotnictví není jednoduchá pozice. Ten člověk se dostává nejen do konfliktů, je jakýmsi otloukánkem. Ať udělá cokoliv, tak ho někdo zkritizuje,“ popsal mluvčí hlavy státu.

Podle Ovčáčka ale v současné době není na pořadu dne výměna ministra Jana Blatného (za ANO).  „Stanovisko prezidenta je jasné a podpora Prymuly je také jasná,“ zdůraznil.

Zeman sympatie k Prymulovi netají

Prymula z pozice ministra zdravotnictví odstoupil poté, co se v říjnu sešel se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem v noci v restauraci Rio’s na Vyšehradě, která měla být podle vládních nařízení uzavřená. Exministr zdravotnictví byl navíc venku bez roušky, aniž by dodržel nutnou distanční vzdálenost.

Prymula původně odstoupit nechtěl. Premiér Babiš však uvedl, že když Prymula neodstoupí, odvolá ho sám. Zeman už tehdy netajil své sympatie k bývalému ministrovi a na konci října mu dokonce udělil státní vyznamenání, tedy Řád Bílého lva za mimořádné zásluhy o stát.

Opozice má podpořit nouzový stav

Ovčáček zároveň v Novém dni upozornil, že podle prezidenta je důležité, aby opozice podpořila prodloužení nouzového stavu, který by měl skončit 14. února. „Je třeba jednat. Opozice by měla podpořit nouzový stav. Jsme na jedné lodi a jde především o zdraví lidí,“ řekl Ovčáček. Dodal, že situaci komplikuje volební kampaň, která by ale v současné chvíli měla jít stranou.

Podle prezidenta je totiž nutné pokračovat ve stávajících opatřeních, a to především kvůli tomu, že v Česku koluje britská mutace koronaviru.

 

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button