Koronavirus

Milota, čaje pro podporu Vaší imunity

Vybudovat si imunitu přirozeně je ta nejlepší prevence před náchylností k různým onemocněním a jejich vznikem. Každý den je naše tělo vystaveno mnoha škodlivým vlivům a tělo má za úkol na toto reagovat.

Zejména v období chřipek a všudypřítomných virů je víc než žádoucí nastartovat svůj imunitní systém. Podpořit jeho činnost můžeme právě zdravým životním stylem. V tomto článku se podíváme na základní body, které nám s podporou imunity výrazně pomohou.

Pohyb
K základům zdravého životního stylu bezesporu patří pohyb, a to pravidelný. Nemusíte být zrovna aktivní sportovec, abyste své tělo pohybem navnadili k budování obranyschopnosti, postačí vynechat jízdu výtahem a vyjít těch pár pater pěšky, zařadit k denním aktivitám procházky, stačí i hodina denně na čerstvém vzduchu a tělo začne sílit, pakliže k tomu najdete oblibu v běhu, józe nebo třeba kardiu, pocítíte, že váš organismus to ocení.

Spánek
Spánková hygiena je často podceňovaná, přitom jde o elementární lidskou potřebu a funkce našeho imunitního systému s ní velmi úzce souvisí. Dostatkem kvalitního a vydatného spánku najdete klíč ku zdraví. Ideální doba spánku je velmi individuální, ale za běžnou potřebu se uvádí 7-8 hodin, reálně tolik hodin ale nenaspí ani většina lidí, což má za následek nejen fyzické neduhy, ale i psychické.

Duševní hygiena
Spokojený člověk bývá i zdravější, to je holý fakt. Stres má neblahý vliv na veškeré procesy v těle, takže vpusťte do svého života optimismus, věnujte se svým koníčkům a vyvarujte se stresovým situacím. Relaxace je způsob, jakým tělu dopřejete proces zotavování. Smějte se, je známo, že při smíchu se vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které prospívají našemu organismu.

Pitný režim
Dodržovat pitný režim je velmi důležité, je třeba udržovat rovnováhu mezi výdejem a příjmem tekutin, obecně se doporučuje vypít minimálně 2 litry denně, rozložené do celého dne, ne až tehdy, kdy cítíme žízeň. Obyčejná voda určitě velmi pomáhá k vyplavení škodlivin z těla, ale za prospěšné nesmíme opomenout pití ovocných a bylinkových čajů.

Vhodnými pomocníky jsou kvalitní čaje od Miloty . Právě tyto bylinkové čaje mají blahodárné účinky a pomáhají s detoxikací těla, nádherně voní a úžasně chutnají. Představme si pár z mnoha výborných čajů, které právě v této době mohou nejvíce pomoci.


Kašel a průdušky  Složení: anýz plod, divizna květ, jitrocel list, bez černý květ, šalvěj nať. Jako doplněk k čaji doporučujeme nasadit také homeopatické přípravky proti kašli a horečce.


Chřipka a nachlazení  Složení: bez černý květ, máta peprná nať, lípa květ, bez černý plod, divizna květ, měsíček květ.


Nekašel  Složení: divizna květ, hluchavka nať, mateřídouška nať, truskavec nať, bez černý květ, heřmánek květ, lípa květ, smil květ, heřmánek římský květ, lékořice kořen, kopřiva nať, hloh list s květem.

Milota je český výrobce čajů, léčebných tinktur a mastí. Čajem Milota nejenže můžeme dodržovat pitný režim, ale lze z nich připravovat i léčebné kúry. Na výběr jsou ovocné, bylinné i zelené – jak porcované, tak sypané, dokonce Milota myslí i na ty nejmenší z nás a v nabídce má čaje i se správným dávkováním pro děti, můžeme tedy podpořit imunitní systém i našich milovaných ratolestí.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button