Koronavirus

Megafon a majáky. Policisté se strážníky vyklidili pražskou náplavku

Pražská policie řešila v průběhu úterního odpoledne desítky oznámení o probíhajících party či o otevřených hospodách. Večer policisté se strážníky vyklidili náplavku u Rašínova nábřeží, kde se bavily stovky lidí.

Na náplavku dorazili okolo 21. hodiny nejprve pražští strážníci, kteří pomocí megafonu z auta upozorňovali bavící se lidi na zákaz požívání alkoholu na veřejnosti a také na noční zákaz vycházení, který podle nich v danou chvíli bavící se lidé porušovali. Většina lidí poté odešla pryč.

O chvíli později dorazili na náplavku policisté ze speciální pořádkové jednotky, kteří u všech, jenž na náplavce i po výzvách strážníků zůstali, zkontrolovali totožnost. Stejně tak kontrolovali i lidi v nedalekém parku u ministerstva zdravotnictví. Všechny navíc upozorňovali, aby si zakryli dýchací cesty.

„Prakticky celé odpoledne řešili pražští policisté desítky oznámení o porušování vládních nařízení, ať už to byla nějaká hromadná posezení, či otevřené restaurace. Večer pak vyrazili na náplavku, kde se nacházely stovky lidí,” řekla Novinkám policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policie zasahovala už odpoledne v areálu Žižkovských zahrádek. Tam policisté narazili na 200 bavících se lidí, kteří museli prostor opustit. Podle policejní mluvčí budou policisté řešit případné porušení vládních nařízení s provozovatelem tamního občerstvení.

Nebývale teplé počasí vylákalo do ulic, parků i na cyklostezky davy lidí. Mnozí z nich odložili respirátory a sluníčka si užívali bez ochrany úst a nosu, navíc v blízkosti dalších lidí.

Státní policie zatím nemá k dispozici údaje o přestupcích, které v úterý řešila. Ve večerních hodinách však policie opětovně vyjížděla na pražskou náplavku.

Zdroj: novinky.cz, idnes.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button