Koronavirus

Mám dlouhý bičík, nehrozí riziko. Nizozemské prostitutky protestovaly za návrat do práce

Nizozemské sexuální pracovnice uspořádaly protest za právo vrátit se s uvolněním restrikcí do práce, stejně jako se mohou vrátit například kadeřnice nebo maséři. Před sídlem nizozemského parlamentu se jich dnes sešlo několik desítek, měly transparenty a červené deštníky, napsala agentura Reuters.

Povolání sexuální pracovnice je v Nizozemsku legální. Při oznámení uvolnění omezení však ministr zdravotnictví právě prostitutky výslovně vyloučil. Při výkonu povolání jsou podle něj v příliš těsném kontaktu s klienty a představují proto riziko přenosu koronaviru. Protestující v Haagu s jeho názorem nesouhlasí.

„Jsem sadomaso milenka. Není problém dodržet vzdálenost 1,5 metru. Můžu je zamknout do klece a zůstat dostatečně daleko, můžu dodržovat covidová opatření, můžeme si hrát na doktora, můžu je dát na vodítko. Všechno je možné, mám velmi dlouhý bičík. Nehrozí žádné riziko,“ uvedla sexuální pracovnice z Rotterdamu, která se představila jako Princezna Patricia.

V posledních týdnech přírůstky nově nakažených v Nizozemsku opět mírně stoupají, země čísla zveřejňuje v týdenních součtech. Za sedm dní do 1. března přibylo v Nizozemsku 31 984 nových případů, o sedm procent více než v předchozím týdnu. Od začátku pandemie se v sedmnáctimilionovém Nizozemsku potvrdilo téměř 1,1 milionu případů nákazy koronavirem a na 15 650 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button