Koronavirus

Lehký průběh covidu jsem čekal. Měl jsem jen teplotu, nesmíme se zbláznit, řekl Klaus

Exprezident Václav Klaus očekával, že covid u něj bude mít lehký průběh a rychle se z něj dostane. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové, kde prozradil, že se zřejmě nakazil při natáčení podcastu. Klaus nadále zastává názor, že riziko koronaviru se ve společnosti zveličuje.

Klaus — dlouhodobý odmítač vládních opatření — se koronavirem před časem sám nakazil. Domácí karanténu opustil minulý pátek, nemoc u něj měla údajně lehký průběh. „Musím se přiznat, že se cítím docela dobře. Nemoc měla velmi mírný průběh. Jeden den jsem měl teplotu 37,3 a jednou jsem měl 37,1 °C, jinak to mělo mírný průběh. V podstatě jsem něco takového očekával, já jsem nepropadl panice. Doporučuji všem, aby se nenechali vylekat,“ sdělil exprezident CNN Prima NEWS.

Ačkoli Klaus nepopírá, že by koronavirus mohl způsobit vážné zdravotní komplikace, většina lidí podle něj nemoc snáší dobře. „Vím, že v řadě případů ta nemoc dojde do tragických konců, ale umím si dát čísla do určitých souvislostí. Smrtnost covidu je u nás zhuba tři promile. Míra vážnosti hospitalizovaných je taky sporná, i mě si chtěli za každou cenu nechat v nemocnici. Nemilosrdně jsem řekl, že v nemocnici být nechci,“ uvedl.

Klaus rovněž zpochybňuje, že by byly přeplněné nemocnice. Podle něj řada ředitelů zdravotnických zařízení uvádí, že situace není tak vážná, jak politici prezentují. Exprezident míní, že vláda udělala celou řadu chyb, a to zvláště při budování prevence. „V souboji léky versus vakcína jsme skočili do varianty vakcína, primárním úkolem ale mělo být léčit,“ kritizoval Klaus.

Občané tak podle něj získávají dojem, že se dá viru utéci. „Společnost měla být připravována na to, že to musíme prodělat,“ řekl.

Kde se Klaus nakazil?
V Partii Terezii Tománkové také prozradil, kde se nejspíše nakazil. „Samozřejmě se to nedá říci přesně. Ale mám podezření, že jsem se nakazil, když jsem dělal velký půldruhé hodiny dlouhý rozhovor do jednoho podcastu. Ten člověk byl pozitivní a seděl jsem vedle něj,“ sdělil.

Opakovaného onemocnění se exprezident nebojí. „Mám velmi silné protilátky a mutace jsou fráze,“ ujistil.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button