Koronavirus

Klaus: Měsíce chtěli zastřelit občany bez roušky. Teď se ukázalo, že jsou k ničemu

Rouška je prkotina. To si myslí exprezident Václav Klaus, který v Partii Terezii Tománkové poukázal na to, že skoro rok všichni útočili na občany bez roušky a teď už je téměř nikdo nenosí. V pořadu rovněž kritizoval, že světové státy místo hledání léku spoléhají na vakcíny. Stejně tak Česko.

Loni se v tuzemsku nosily roušky, po novém roce už vláda nařídila respirátory. Tento paradox je podle Klause úsměvný. „Je zajímavé, že jsou nyní potřeba respirátory, když 10 měsíců chtěli zastřelit každého, kdo neměl roušku a teď říkají, že rouška nemá v podstatě žádnou cenu,“ opřel se do vládních opatření.

Exprezident ale souhlasí s tím, že obyčejná látková rouška žádnou velkou ochranu nezaručuje. „Víme všichni, že rouška je prkotina, to snad ví každý. Žádnou zárukou souboje s koronavirem prostě rouška není. Je to evidentně prokázané, jedině proto ji také opustili,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Státy včetně Česka podle Klause selhávají v tom, že namísto prevence a podávání léků postiženým pacientům, se vlády soustředí na vakcíny. „Očkování je bezva, ale nevíme nic zásadního o délce účinnosti. Je to koncepční věc. To je další argument, proč měly být léky vyhledávány první,“ sdělil.

V pořadu Partie Klaus prozradil, že když sám chytil covid, užíval lék isoprinosine. „Již předtím posiloval moji imunitu, měl jsem ho dávno kvůli něčemu jinému,“ vysvětlil.

Moderátorka Klause při rozhovoru požádala, zda by nemohl reagovat na výrok prezidenta Miloše Zemana, který řekl, že odmítačí vakcíny jsou „lehce dementní“. „Žádný výrok o Miloši Zemanovi a jeho IQ říkat nebudu,“ uzavřel.

Václav Klaus

Václav Klaus
Zdroj: CNN Prima NEWS

 

Zdroj: CNN Prima NEWS

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button