Koronavirus

Klaus: Kovidismus je stejná ideologie jako komunismus. Bojím se ho více než nemoci

Kovidismus označil bývalý prezident Václav Klaus za zhoubnou ideologii, které se bojí více než koronaviru samotného. Přirovnal ji ke komunismu. „Dnes se nesmí nic. Covid rozbil naší společnost, vzal svobodu a nenechal nás svobodně žít,“ řekl v úterý ve vysílání Rádia Z.

„Kovidismus je zhoubná ideologie, které se bojím mnohem více než covidu samotného,“ zdůraznil Klaus ve vysílání Rádia Z. „Zhoubná ideologie kovidismu nás posouvá zpátky do minulosti. Je to konglomerát myšlení, který už dlouhodobě narůstá v západní společnosti. Covid tomu dal novou ‚stříšku‘, v jejíž přítmí se provádějí věci, které bychom si před pár lety nedokázali představit,“ podotkl Klaus.

Pandemie koronaviru podle něj rozbila českou společnost. „Vzala nám svobodu, uzavřela nás a nenechala nás svobodně žít. Nikoliv však covid samotný, ale kovidismus a reakce lidí na tuto epidemii,“ uvedl bývalý prezident. „Dnes se nesmí nic. To má kovidismus podobné s komunismem, kdy se také nesmělo nic,“ řekl Klaus.

V souvislosti s koronavirovou krizí Klaus dříve uvedl, že zvažuje návrat do aktivní politiky. „Pořád trvám na tom, že v politice jsem. Jedna věc je, zda se mám vrátit do stranické politiky nebo do politiky definované volebním výsledkem,“ sdělil Klaus. Podotkl, že dostává spoustu e-mailů, které ho vyzývají k návratu.

Nechci se setkávat s pány Moravci

„Lidé mi píší, že i přesto, že často přednáším, mluvím a píšu, je to nedostatečné. Prý bych potřeboval být vidět s Václavem Moravcem v České televizi. Tomuto e-mailu jsem se pousmál. Česká televize mě do svého pořadu za posledních 15 let nepozvala ani jednou a ani po tom netoužím. Myšlenka, že bych se měl setkávat s pány Moravci mě nejvíce ze všeho brzdí v rozhodnutí vrátit se do politiky,“ říká Klaus.

V rozhovoru se vyjádřil také ke státnímu zadlužení. „Je neuvěřitelné, co se ve stínu covidu děje s našimi veřejnými financemi a státním rozpočtem. To, co se stalo v loňském roce a co letos připravuje vláda Andreje Babiše, je mimo mé chápání,“ podotkl Klaus. Podle něj je každý krok k zadlužení zlo, které někdo bude muset splácet.

Ve vysílání Rádia Z padla také otázka na odchod Velké Británie z Evropské unie. „Musím říct, že jsem si před brexitem říkal, že nenastane, naštěstí jsem se mýlil. Budoucnost Británie mimo EU bude stejná jako doposud. Může mít zmatenou vládu, může se daleko více posouvat k šílenému progresivismu,“ řekl Klaus, podle něhož Velká Británie přejímá progresivistické myšlenky. „Žádná stará dobrá Anglie už dávno neexistuje, je to mýtus a naprostý omyl,“ dodal.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button