Koronavirus

Když se lidé utrhnou ze řetězu, hrozí Blatný uzavřením škol. Ještě se ani neotevřely

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) pohrozil, že pokud se lidé o Velikonocích „utrhnou ze řetězu”, otevřou se školy jen asi na týden, než se epidemie zase zhorší. Školy přitom otevřeny nejsou a zatím není jasně stanoveno, kdy se tak stane. Předběžně se mluví o 12. dubnu. Blatný také řekl, že lidé se neumí chovat.

Blatný slova pronesl před poslanci sněmovního zdravotního výboru. Odmítl zároveň, že by lidem z Prahy dovolil cestovat do okolních okresů, tedy Praha-východ a Praha-západ. Podle něj by tam pak dělali to samé, co ve městě. Řekl, že někteří lidé se neumí chovat.

„Když s tím nic neuděláme, tak tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně,“ řekl ministr na adresu lidí, kteří v teplém počasí vyrazili ven a sundali si roušky.

Především ve velkých městech, nejen v Praze, jsou plné parky. V teplém počasí klesla ochota obyvatel nosit venku roušky. Policisté se je snaží umravňovat, sami ale přiznávají, že lidé jsou už k opatřením apatičtí.

O uvolnění pro Pražany žádal primátor Zdeněk Hřib. Podle něj by se pak lidé z města rozptýlili a neshromažďovali by se tolik v centru.

Lidé nyní nemohou odjet ani na své chaty a chalupy, protože ty jsou v jiných okresech.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button