Koronavirus

Když bude situace extrémně dobrá, rozvolníme, řekl Blatný. Zmínil konkrétní termín

Vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 11. dubna. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), ale řekl, že všechna nadále platící opatření se budou prozkoumávat už po Velikonocích 6. dubna. Výjimku z nočního vycházení po 21. hodině budou mít přes Velikonoce lidé mířící na mše.

„Od začátku jsme se bavili, že omezení mezi kraji musí trvat minimálně do konce Velikonoc a nebudou trvat déle než do ukončení nouzového stavu,“ řekl po jednání Sněmovny Blatný.

Poslanci po vládě požadují ukončení zavření okresů nejpozději 6. dubna, což je také datum, kdy by se podle Blatného začnou opět přezkoumávat zavedené restrikce. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ale požaduje, aby bylo lidem vysvětleno, proč musí být nouzový stav tedy až do 11. dubna.

Budeme se snažit, aby opatření byla ukončena co nedříve

Ministr zdravotnictví tak nastínil, že po Velikonocích by se mohlo rozvolňovat. „Kdyby situace byla extrémně dobrá, budeme dělat vše, aby opatření byla ukončena co nejdříve, případně budou platit nejdéle do konce nouzového stavu,“ snažil se objasnit Blatný.

Ministryně financí za ANO Alena Schillerová zdůraznila, že vláda bere usnesení Sněmovny vážně a bude o nich jednat. V pátek ale nakonec jen prodloužila po souhlasu Sněmovny nouzový stav a s ním i stávající opatření.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button