Koronavirus

‚Je nám líto, že svědkem bylo dítě.‘ Zákrok strážníků proti ženě bez roušky byl podle kontroly v pořádku

V souladu s právními předpisy. Tak hodnotí ostravská městská policie zákrok strážníků proti ženě, která minulý týden bez respirátoru popíjela v Ostravě-Porubě pivo na veřejném místě navzdory protiepidemickým opatřením. „Je nám líto, že svědkem celé události bylo malé dítě,“ uvedl mluvčí Jindřich Machů, mluvčí ostravských strážníků. Postup státních policistů, kteří na místě ženu zadrželi, se ještě prověřuje.

Třicetiletá žena minulý týden v úterý v doprovodu pětiletého dítěte popíjela pivo nedaleko porubské restaurace. Navíc neměla respirátor a odmítla se strážníkům legitimovat.

„Nedám si roušku, ne. Mě tu nikdo nebude omezovat. Já jsem se narodila, abych dýchala čerstvý vzduch,“ řekla matka pětiletého dítěte strážníkům.

Ti proto zavolali státní policisty, kteří ženu na místě zajistili. Žena ale odmítla na místě zůstat. Agresivní byla i po příjezdu policistů. Ti ji při zadržení povalili na zem a spoutali. Záznam zákroku se pak objevil na internetu.

Kontrola postupu strážníků jejich případné pochybení nepotvrdila. „Prověřením všech dostupných informací bylo konstatováno, že postup vůči ženě byl proveden zcela v souladu s právními předpisy,“ řekl Machů.

Dodal, že strážníci se ženě snažili vysvětlit rozsah porušení vládních nařízení a důvod, proč má setrvat na místě. „Je nám líto, že svědkem celé události bylo malé dítě uvedené ženy, jelikož tyto situace jsou vždy velmi emočně vypjaté. S ohledem na tuto skutečnost se strážníci po celou dobu snažili danou situaci neeskalovat, jednat asertivně, a předejít tak možné traumatizaci dítěte,“ řekl.

Odbor vnitřní kontroly strážníků podle něj konstatoval, že postup strážníků vůči ženě byl zcela v souladu s právními předpisy. „Každý občan je povinen respektovat zákonná oprávnění strážníka, ať již v podobě prokázání totožnosti strážníkovi či uposlechnutí jeho zákonné výzvy,“ řekl.

Zdroj: irozhlas.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button