Koronavirus

Italové spustí Covid-free vlak. Před nastoupením otestují všechny pasažéry

Letní dovolenková sezóna se nezadržitelně blíží, a tak jednotlivé země vymýšlejí způsoby, jak pomoci svému cestovnímu ruchu. Evropská komise přislíbila už za pár dní představit očkovací pas, díky kterému by mělo být cestování napříč Evropou mnohem jednodušší než loni, informuje CNN.

Itálie na podporu svého cestovního ruchu navíc vymyslela Covid-free vlak. Taková vlaková souprava by měla začít jezdit od dubna na trati mezi Římem a Milánem, přičemž bezpečnost na palubě chtějí italské úřady zajistit hromadným testováním všech cestujících před začátkem cesty.

Na stanicích tak zdravotníci každého pasažéra i železničáře otestují, aby zajistili co nejvyšší pravděpodobnost, že nikdo nebude koronavirus šířit po vagónech. Italské vlaky momentálně fungují s poloviční kapacitou a povinným nošením roušek.

Země z Apeninského poloostrova chce po pilotním provozu na trati mezi Římem a Milánem rozšířit Covid-free vlaky i na železnice směřující do Benátek, Florencie či Neapole. Tato města patří mezi nejvýznamnější turistické destinace v celé Itálii, a tak chce vláda zprostředkovat bezpečné cestování pro turisty se zájmem objevovat krásy země i v těžkých časech.

V minulosti tvořil cestovní ruch okolo 14 procent výkonu italské ekonomiky, a tak se pandemie koronaviru na hospodářské situaci výrazně projevila. Údaje hovoří o tom, že se meziročně počet přenocování zahraničních turistů v Itálii propadl o skoro 70 procent.

Zdroj: refresher.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button