Koronavirus

Hamáček: Pokud porušujete karanténu, je vysoké riziko, že někoho zabijete

Policie si má více došlápnou na ty, kteří nedodržují povinnou karanténu. Zatím se tak neděje, protože prý chybí domluva s hygienou. A tak se především důraznými slovy snaží na občany apelovat ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Pokud podle něj lidé nebudou karanténu dodržovat, hrozí, že někoho zabijou, prohlásil v pondělí.

Apeloval dále na lidi, aby nepodléhali notorickým rozvolňovačům a byli trpěliví. „Ano, rozvolňujme, až to půjde, ale rozvolňujme velmi opatrně,“ řekl Hamáček. Pokud zůstane klesající trend v počtu nakažených, děti se podle něj po Velikonocích vrátí do škol. „Reálné by mohlo být datum od 12. dubna,“ konstatoval.

Pokud porušujete karanténu, někoho zabijete

Hamáček se také pustil do lidí, kteří porušují karanténu. „Pokud tak činí, je vysoké riziko, že někoho zabijou –⁠ a nevím, jestli je to lehká věc, se kterou žít,“ prohlásil ministr vnitra. Právě na ně si chce český stát došlápnout.

 

Předseda ČSSD Jan Hamáček

Předseda ČSSD Jan Hamáček
Zdroj: CNN Prima NEWS

 

S kontrolami, zda lidé karanténu dodržují, mají od minulého týdne pomáhat policisté. To se ale podle Hamáčka zatím neděje, protože resort zdravotnictví nepřipravil metodiku, která má řešit, jakým způsobem budou příslušníci zákona chráněni. Jakmile bude jasno, policisté se prý zapojí do kontrol.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button