Koronavirus

Hamáček k tvrdým zásahům policistů: Stojím za nimi

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se postavil za policisty, kteří v minulých dnech provedli zákroky proti civilistům bez nasazené roušky či respirátoru. „Dokud nebude policistům cokoli prokázáno, tak za nimi stojím,“ prohlásil v pondělí. Zásahy se ale podle něj musí prověřit.

V sobotu zpacifikovali policisté muže bez roušky v Českých Budějovicích, povaleného na zemi ho drželi asi dvě minuty.

Roušku si odmítla nasadit i přítomná žena, která se s policisty přela o dodržení bezpečné vzdálenosti a odmítala, aby se k ní přiblížili. Proti ní policie sílu nepoužila.

Další incidenty se odehrály v minulých dnech v Ostravě a v Uherském Hradišti.

„Policie musí postupovat podle zákona a občané musí dodržovat zákony. Pokud kdokoli z této premisy uhne, tak musí být potrestán,“ uvedl na brífinku ministrů za sociální demokracii Hamáček.

Podle něj jsou všechny zákroky nyní prověřovány. „Stojím o to, aby se každý zásah prověřil, ale dokud nebude policistům cokoli prokázáno, tak za nimi stojím,“ dodal vicepremiér.

V obcích a městech platí od března povinnost mít nasazenou roušku i ve chvíli, kdy se člověk pohybuje na ulici sám. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) minulý týden ve Sněmovně hájil opatření tím, že dávat v tomto případě výjimku, by situaci zkomplikovalo.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button