Koronavirus

Hamáček je pro očkování policistů a hasičů. Čekal větší pokles počtu nakažených

Pokles počtu nakažených s covid-19 není tak rychlý, jak jsme si přáli, řekl na tiskové konferenci ČSSD předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček. „Už teď je evidentní, že bude třeba v těch opatřeních pokračovat,“ uvedl. Je pro prioritní očkování hasičů a policistů.

„Neodebere to kapacity z očkovacích center,“ tvrdí Hamáček. Podpořil také zvýšení frekvence testování jak ve sféře veřejné, tak ve státní na dvakrát týdně.

ČSSD navrhne ve vládě navýšení ošetřovného

Sociální demokraté budou ve vládě i v parlamentu navrhovat navýšení ošetřovného ze současných 70 procent denního základu. „Píše mi kvůli tomu spousta rodin s dětmi,“ řekla na tiskové konferenci ČSSD ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně strany Jana Maláčová. Vystupuje spolu s předsedou strany, ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Maláčová už začátkem března avizovala, že chce ve vládě debatovat o zvýšení ošetřovného. „Některé rodiny jsou již od října na ošetřovném, protože nefungují školy. To znamená – říjen, listopad, prosinec, leden, únor – v tuto chvíli budou šestý měsíc na ošetřovném a myslím si, že ten výpadek jejich příjmů je enormní,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí.

„Není zatím shoda na úrovni koalice o navýšení ošetřovného, protože návrh, který byl předložen, počítal se stoprocentním navýšením ošetřovného, což by v podstatě znamenalo, že by někteří zaměstnanci brali více, než když jsou zaměstnáni. A já se skutečně velmi bojím ohrožení zaměstnanosti zejména ve zdravotnictví, což si dnes nemůžeme dovolit. Věřím, že najdeme nějaký kompromis,“ reagovala ministryně financí za ANO Alena Schillerová.

Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který se stará doma o dítě do 10 let, momentálně kvůli nucenému uzavření škol.

Zdroj: idnes.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button