Koronavirus

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chtěl v ulicích Prahy při demonstraci odpůrců vládních opatření vidět krev, a proto na protestující vyslal policisty. Tvrdí to nezařazený poslanec Lubomír Volný, který protestní akci pořádal. Demonstraci policisté brzy po jejím zahájení rozpustili kvůli tomu, že lidé neměli dodržovat nařízená opatření. Sám Volný posléze skončil na policejní služebně, ze které byl během odpoledne propuštěn.

„Demonstrace skončila neúspěchem pana ministra Hamáčka, který chtěl vidět krev v ulicích a udělal všechno pro to, aby v ulicích tekla. Policie postupovala velmi agresivně, i když jsme vytvořili dokonalé podmínky k tomu, aby mohli individuálně vyřešit případné lidi, kteří podle nich porušovali vládní nařízení,“ řekl Volný po svém propuštění z policejní služebny.

Šéf resortu vnitra a předseda ČSSD, který CNN Prima NEWS potvrdil Volného zadržení po skončení demonstrace, se podle Volného snaží pouze „ukázat svaly“ před voliči. „Cílí na voliče, kteří jsou vystrašení a bojí se covidové krize,“ tvrdil na Hamáčkovu adresu Volný.

Demonstrace byla rozpuštěna takřka po pár minutách, Volný ale její průběh považuje za úspěšný. Podle jeho slov Hamáček vyhodil miliony korun na to, aby obklíčil ČR. Samotného předsedu ČSSD označil za „tupého“.

Policie na demonstraci na Václavském náměstí, kterou Volný organizoval, kvůli opatřením nevpustila řadu lidí. Mnoho z těch, kteří na ni vyjeli z mimopražských regionů, se do hlavního města ani nedostalo.

Ministr vnitra večer policii veřejně poděkoval na Twitteru, výroky poslance Volného na sociální síti zatím nijak nekomentoval.

Pracovní smlouvy demonstrantů jsou platné, tvrdí Volný

Podle Volného policisté jednali protizákonně, protože lidé, kteří mířili na demonstraci, podle jeho slov mají mít platnou pracovní smlouvu s jeho volebním uskupením Volný blok. „Ty smlouvy nejsou účelové, podle našich právních předpisů jsou platné,“ dodal ke smlouvám kontroverzní poslanec s tím, že někteří lidé měli smlouvu na propagaci jeho bloku na území ČR a další se měli ucházet o místo asistenta poslance u něj a jeho kolegy Mariana Bojka.

Policisté a ministr vnitra Hamáček tak dle slov Volného porušili zákon a obrali o peníze jeho příznivce. „Ve své podstatě Hamáček těmi svými nařízeními znemožnil spoustě lidí přivýdělek, obral je o peníze, spoustě lidí znemožnil možnost kariérního postupu, protože se mohli stát asistenty poslance,“ tvrdí.

„Děsí mě, kolik i vlivných lidí se rozhoduje podle dojmů a reakcí na internetu místo tvrdých dat. Covid je podle nich chřipečka a odmítají realitu. Diletantismus je rakovina nejen rozumová, ale i mravní, má špatný vliv na charakter, řekl TGM, který se narodil před 171 lety,“ napsal Jan Hamáček k dění na Twitter v průběhu dne.

Pochod Prahou tam a zpět a desítky zadržených

Kromě této demonstrace se v Praze v neděli konal ještě protest iniciativy Chcípl PES, a to na  Staroměstském náměstí. I ta byla policisty rozpuštěna, lidé se ale společně s organizátory vydali na Petřín. Tam na ně čekali policisté, a tak se vrátili zpět na Staroměstské náměstí.

Zde demonstranti chvíli pobyli a zprvu nereagovali na výzvy policistů, aby místo opustili. Posléze se znovu vydali na pochod Prahou a s policisty se dostali do potyček. Strážci zákona zadrželi kvůli porušování opatření, případně kvůli konfliktům desítky lidí.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button