Koronavirus

Druhá nejmladší oběť covidu: zemřel jedenáctiletý chlapec z Chomutovska

V České republice zemřelo druhé dítě mladší patnácti let, které bylo nakažené koronavirem. Jedenáctiletý chlapec skonal v neděli 7. března. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky dítě pocházelo z okresu Chomutov.

„Můžeme potvrdit, že dne 7. března jedno dítě ve věku 0-14 let mužského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme,“ řekl na dotaz Deníku tiskový mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) Petr Kučera.

Ačkoliv je ze statistik patrné, že se jednalo o jedenáctileté dítě z Chomutovska, zřejmě zemřelo v jiném než Ústeckém kraji. Informaci o úmrtí chlapce v regionu ve středu 10. března nepotvrdila společnost Krajská zdravotní, páteřní zdravotní síť, sdružující největší nemocnice v Ústeckém kraji. Zaměstnancem této sítě je přitom i krajský koordinátor intenzivní, teď hlavně covidové péče.

Hygieničky z regionu na popud údaje ze statistik ÚZIS obvolaly chomutovskou a kadaňskou nemocnici, kde mají dětské oddělení, ale i zdejší pitevny. „Nikde nic,“ shrnula šéfka krajské hygieny Lenka Šimůnková. Ani na krajské záchrance o nikom takovém nevěděli.

První dítě, které bylo mladší patnácti let a zemřelo v souvislosti s nákazou koronavirem, byla holčička z Plzeňského kraje. Dívka zesnula v únoru letošního roku.

Zdroj: Denik.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button