Koronavirus

Děti by se měly vrátit do škol bez testování i roušek, navrhuje Okamura

Podle předsedy hnutí SPD Tomia Okamury by vláda měla bojovat s koronavirem a ne s lidmi. Navrhuje, aby se děti všech ročníků vrátily co nejdříve do škol, zrušil by jejich povinné testování i nošení roušek. Ve vysílání CNN Prima NEWS také opět zkritizoval kroky vlády v kauze Vrbětice.

„Vládě nedochází, že se žáci rok nevzdělávají,“ řekl Okamura na CNN Prima NEWS. „Děti by měly jít do škol, a to bez podmínek,“ doplnil s tím, že se jich nemá týkat povinné testování ani nošení roušek.

SPD doporučuje i otevření maloobchodů a celkový návrat k normálnímu životu. Drtivá většina lidí podle Okamury není nemocí ohrožena. „Vláda by neměla bojovat s lidmi, ale s koronavirem,“ radí.

Od pondělí 3. května se do lavic vrátí žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. Vláda se při uvolňování restrikcí bude řídit podle počtu nově nakažených na 100 tisíc obyvatel, ve službách bude nutné mít negativní test. Více se dočtete zde. Na 100 tisíc obyvatel v ČR nyní připadá 156 nových případů za sedm dní.

Důkazy i pro veřejnost

Kritikou Okamura nešetřil ani na účet nového minstra zahraničí Jakuba Kulhánka. „Jsem přesvědčen, že zahraniční politika se nedělá ultimáty, ale jednáním,“ řekl. Suverénní země by podle něj prokázala svou profesionalitu tím, že bude diplomaticky jednat. „Je chyba a nezkušenost nového ministra Kulhánka, že šel do konfrontace,“ dodal.

Předseda hnutí SPD také uvedl, že by v kauze Vrbětice měly být předloženy důkazy. O jaké má jít, ale nedokáže říct. „To není otázka na mě, nejsem vyšetřovatel. Vyzvali jsme tajné služby, aby předložily důkazy, ty je ale očividně nemají,“ dodal s tím, že hnutí SPD není proruské a stejně by postupovalo v jakémkoli případě. „Souhlasím, aby s důkazy byla seznámena i veřejnost, je to vážná událost,“ zdůraznil Okamura.

Zdroj článku: cnn.iprima.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button