Koronavirus

Desítky lidí demonstrovaly v Budějovicích proti vládním opatřením. Policie řešila roušky

Asi 60 lidí se podle policie účastnilo v sobotu odpoledne v centru Českých Budějovic shromáždění proti vládním opatřením, které svolalo sdružení Manifest.cz. Následného pochodu se účastnilo 35 lidí. Akce namířená proti omezením kvůli koronaviru se obešla bez narušení veřejného pořádku, policie ale řešila přestupky – šlo o nenošení roušek, sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Přestupků kvůli rouškám podle něho bylo asi 20, pět lidí policie na akci nepustila kvůli zákazu pohybu mezi okresy.

„Hamáčkovo (ministr vnitra Jan Hamáček) komando docela útočilo, jeli jsme přes ty slavné checkpointy a zastavili nás před Českými Budějovicemi docela záměrně,“ řekl David Tesař, předseda sdružení Manifest.cz

Před začátkem akce policie kontrolovala lidi na přístupových cestách na náměstí Přemysla Otakara II. „Bylo jich (policistů) tady možná dvakrát nebo třikrát víc než nás, zavřeli celé náměstí,“ řekl Tesař. Po shromáždění na náměstí, při kterém se zpívala i česká hymna, se lidé vydali na ohlášený pochod, který skončil u Zlatého mostu.

Sdružení Manifest.cz chce uspořádat další shromáždění v Kadani a Plzni a velikonoční pouť na Svatou Horu u Příbrami. „Nenecháme si vzít naše církevní křesťanské svátky, to tedy už rozhodně ne, to je příliš,“ uvedl Tesař.

Členové sdružení se na začátku února přihlásili ke kandidatuře do Sněmovny a založili politický subjekt Pravá svoboda a prosperita (PSP).

Zdroj: lidovky.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button