Koronavirus

Blatný: Nic se nerozvolní ani na Velikonoce, tvrdá opatření budou dál

Tvrdá opatření budou platit i po 21. březnu. V pondělí to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). S rozvolněním se nepočítá ani na Velikonoce, platit zřejmě bude dále omezené cestování mezi okresy.

„Opatření po 21. březnu se nebudou výrazně lišit. Také na Velikonoce je třeba zachovat omezení volného pohybu,“ uvedl ministr.

Doporučovat tak nebude zrušení omezení pohybu mezi okresy. „A to ani s ohledem na blížící se Velikonoce. Epidemie se zastavila, ale neklesá razantně zátěž v nemocnicích,“ dodal ministr.

Rozhodnutí ve čtvrtek

Tvrdá pravidla jsou podle něj efektivní a vedla k zastavení nárůstu nového počtu nakažených. „Situace se nevyvíjí úplně kriticky, ale ne ani úplně optimálně. Jdeme střední cestou. Nejpřísnější opatření zvážíme k uvolnění,” upřesnil.

Vláda by měla finální úpravu pravidel předložit na mimořádném jednání ve čtvrtek. „Chceme ještě vidět alespoň data za první polovinu tohoto týdne,“ vysvětlil Blatný.

Aktuálně počty nově nakažených pozvolna klesají. Například za neděli přibylo 3291 případů nákazy koronavirem, tedy zhruba o 700 méně než před týdnem.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button