Koronavirus

Blatný chce ještě zpřísnit. Respirátor už nesundáme, po obchodech se má nosit i v práci

Respirátory třídy FFP2, KN95 nebo dvě chirurgické roušky budou zřejmě povinné i na pracovištích. Podle informací CNN Prima NEWS to navrhne ministerstvo zdravotnictví. Hlavní hygienička Jarmila Rážová uvedla již minulý týden, že resort toto opatření zvažuje.

Povinnost nosit respirátor či dvě chirurgické roušky má platit od úterý. Vztahovat se bude na obchody, hromadnou dopravu a nemocnice. Ministerstvo zdravotnictví by mělo pravidla oficiálně vyhlásit během pondělka, důvodem je podle jeho šéfa Jana Blatného (za ANO) šíření britské mutace koronaviru.

Po zpřísnění pravidel na pracovištích již dříve volali například Piráti. Snažili se s vládou jednat také o testování ve firmách. Podle zjištění CNN Prima NEWS bude mít zaměstnavatel povinnost kvalitnější ochranné prostředky svým zaměstnancům zajistit.

V současnosti platí mimořádné opatření vlády, které nařizuje povinnost ochrany dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště a dále venku všude tam, kde není možné dodržet dvoumetrové odstupy od ostatních. Za dostatečnou ochranu však byla doposud považována i šála, šátek nebo látková rouška.

Výjimka z ochrany nosu a úst platí například pro děti do dvou let nebo i starší ve školkách. Jak se povinné nošení respirátorů dotkne dětí, zřejmě nebude jasné minimálně do pondělního odpoledne, kdy ministerstvo zdravotnictví zveřejní mimořádné opatření. Sám Blatný uvedl, že na dětské obličeje se respirátory nevyrábějí.

Ministr také sdělil Českému rozhlasu, že by uvítal, kdyby povinnost zvýšené ochrany platila pro veškerý pedagogický i nepedagogický personál škol.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button