Koronavirus

Běhat s rouškou je nesmysl, uznává Babiš. Řekne Blatnému, ať nařízení opraví

Ještě ve čtvrtek dopoledne oficiální vládní portál i ministerstvo zdravotnictví tvrdily, že roušky při sportu mohou odložit pouze profesionální sportovci. Poté, co CNN Prima NEWS na opatření upozornila, se do věci vložil premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády CNN Prima NEWS řekl, že je nesmysl, aby lidé museli venku při běhání či jízdě na kole mít roušku, a chce, aby resort zdravotnictví celou věc objasnil.

Na vládním Covid portálu je jasně napsáno, že kdo jede na kole nebo běží v zastavěném území obce, musí mít roušku. Na webu vlády se člověk dočte, že nařízení nosit roušky se nevztahuje na sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu či soutěže ve venkovních prostorech.

Redakce CNN Prima NEWS se zeptala mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbory Peterové, která uvedla, že výjimka platí jen pro profesionální sportovce a lidé, kteří si jdou zaběhat jen rekreačně, roušku mít musí.

Vládní Covid portál jasně říká, že rouška je v obci při běhu povinná.

Vládní Covid portál jasně říká, že rouška je v obci při běhu povinná.
Zdroj: repro CNN Prima NEWS
 

Žádnou výjimku pro rekreační sportovce nepřipouštěl ani ministr zdravotnictví Jan Blatný. „Cílem opatření je omezit pohyb. Z tohoto důvodu je žádoucí, aby všechny ostatní aktivity byly minimalizovány, jakkoliv je to nepříjemné, jakkoliv je to složité, ale je to na krátkou dobu. A je to i jeden z důvodů, proč tam žádné další výjimky pro aktivity nejsou,“ odpovídal Blatný na tiskové konferenci 26. února na otázku, zda budou mít běžci v zastavěném území výjimku a nebudou muset mít roušky.

Premiér nyní chce, aby Blatný jasně řekl, že výjimka bude platit pro všechny lidi, kteří cvičí venku. „Požádal jsem právníky, aby se na to opatření podívali a i po konzultaci s nimi jsem přesvědčen, že z něj vyplývá, že lidé, kteří si jdou zasportovat v zastavěném území, nemusejí mít roušku,“ napsal CNN Prima NEWS Babiš.

„O profesionálních a amatérských sportovcích se tam nic nepíše, výjimka platí pro všechny sportovce a cvičící osoby ve venkovních prostorech. Požádám ministerstvo, ať to opatření zformuluje jasně, případně jej opraví, aby si to každý nevykládal jinak,“ uvedl premiér.

Zdroj: Prima CNN

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button