Koronavirus

Babiš: V ČR by se mělo ve čtvrtek konat zkušební testování žáků

V Česku by se mělo ve čtvrtek konat zkušební testování školáků, a to nejspíš v Sedlčanech. Novinářům to ráno na kbelském letišti řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Svou plánovanou cestu do Rakouska, kde se měl seznámit s postupem testování ve školách, zrušil. Kvůli mlze bylo možné odletět až v 11:00, premiér by se nestihl vrátit na jednání vlády. Kabinet bude jednat o návrhu pandemického zákona i o nabídce antigenních testů.

„V ČR ve čtvrtek proběhne jedno zkušebnítestování žáků, myslím v Sedlčanech,“ řekl Babiš.

Premiér měl v Rakousku navštívit vídeňskou školu Komenského. Setkat se měl s rakouským kancléřem i ministrem školství. Babiš zmínil, že by se návštěva mohla uskutečnit případně příští středu.

Ve Vídni a Dolních Rakousech se začalo ve školách testovat před týdnem, ode dneška se po prázdninách připojí zbytek Rakouska. Mladší školáci si dělají test dvakrát týdně. Starší žáci se dělí na dvě skupiny. První chodí do školy v pondělí a úterý, druhá ve středu a ve čtvrtek. Test si dělají v den nástupu do třídy.

Podle Babiše se v Rakousku otestovalo dosud asi 470.000 žáků, pozitivní výsledek vyšel asi 180 z nich. Premiér uvedl, že podle odezvy jsou testy pro děti vhodné, vede se ale debata o jejich efektivitě. „Máme kontakt na distributora. Vláda musí prodiskutovat možnosti, jestli tento test je nejlepší,“ uvedl Babiš.

Kabinet by se měl dnes seznámit s nabídkou všech dostupných testů. V úterý by o testování měla jednat vládní rada pro zdravotní rizika. Ministerstvo zdravotnictví má připravit plán testování ve školách a také očkování učitelů a dalších školských pracovníků.

Zdroj: Čtk

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button